Чому не варто залишати чеки в магазинах після покупки?

Чек є офіційним документом, який підтверджує покупку. Його потрібно забирати в першу чергу для того, щоб не мати проблем з поверненням товару.

Обмін і повернення товару

При наявності чека покупець завжди може повернути або обміняти товар протягом двох тижнів, якщо він не підійшов за кольором, фасоном, розміром, габаритам або іншим параметрам.

Чек є доказом покупки. І якщо виникне необхідність пред'явлення претензій за придбаним товаром або наданій послузі, то чек буде безумовним доказом відповідної покупки.

Чек також знадобиться, якщо магазин продав вам неякісний або прострочений товар. Якщо ви захочете його повернути, то, щоб довести, що товар був куплений саме в цьому магазині, потрібно чек.

Повернення грошей

У магазині продавець помилково може зайвий раз пробити товар. Касир може порахувати його два рази, і ціна в результаті може виявитися вище. Тому потрібно не тільки забирати чек, але і завжди переглядати його.

Підтвердження покупки

Якщо при виході з магазину спрацюють рамки, то без чека вам доведеться повертатися на касу і відновлювати список покупок, щоб довести, що ви оплатили товар. Пред'явлення чека допоможе вам уникнути зайвої витрати часу.

Чек також може знадобитися для збереження гарантійних прав. Його необхідно зберігати протягом усього гарантійного терміну купленого вами товару.

Договір роздрібної купівлі-продажу вважається укладеним з моменту видачі продавцем покупцеві касового чека. Відсутність у покупця чека саме по собі не позбавляє його можливості посилатися на показання свідків на підтвердження укладення договору і його умов. Проте це суттєво ускладнить життя споживачеві в рядових ситуаціях (наприклад, при поверненні неякісного або невідповідного товару). Крім того, у покупця можуть виникнути труднощі при захисті гарантійних прав.

Отримати податкове вирахування

Наявність чека дозволить вам зробити податкові відрахування за освітні та медичні послуги. Повернути можна 13% від витраченої суми. Але для доказу в податкову необхідно буде надати чеки за оплачені послуги.

Чек в руках шахраїв

Вашим чеком можуть скористатися шахраї. Вони можуть повернутися в магазин, взяти ті ж товари і вийти з ними. При спробі затримання свою покупку вони спокійно можуть підтвердити вашим чеком. Аферисти також можуть скористатися інформацією, яка міститься в чеку.

Слід брати до уваги, що при оплаті банківською картою на чеку залишається деяка інформація про реквізити покупця.

Витік даної інформації може коштувати легковажному покупцеві всіх банківських накопичень. Звичайно, не кожному доступна романтика бухгалтерського документа. Ймовірно, незабаром ми і зовсім відійдемо від паперу. Але зараз зберігати чеки і нескладно, і корисно.

Add comment

Security code
Refresh

Additional information