Чому телефон не бачить карту пам'яті?

Багато користувачів мобільних пристроїв на Android стикаються з такою проблемою: телефон відмовляється зчитувати SD-карту. Пам'ять телефону поступово заповнюється, знижуючи загальну продуктивність гаджета, а карта пам'яті лежить без діла. Якщо сама карта справна, чому смартфон не розпізнає її? Тут може бути кілька причин.

Проблема з контактами

Можливо, все дуже просто: зовнішні контакти SD-карти забруднилися, і саме тому телефон її не сприймає. Спробуйте вийняти карту пам'яті, акуратно протерти контакти і вставити назад.

Збої в операційній системі

Якщо ж це не допомогло, для початку спробуйте перезавантажити телефон. Іноді виною всьому можуть бути незначні збої в операційній системі, які самоусуваються при перезапуску пристрою.

Збійні блоки

Збійні блоки, так звані bad-сектора - це пошкоджені блоки файлів, які можуть заважати коректній роботі системи, в тому числі відображенню SD-карти на смартфоні. Щоб перевірити карту пам'яті на наявність таких блоків, необхідно завантажити спеціалізовану програму (наприклад, HDDScan) і пропустити карту через два протоколи діагностики: Read test і Write test. Якщо під час перевірки були виявлені збійні блоки, усунути їх допоможе інша утиліта, наприклад, DM Disk Editor. C її допомогою потрібно «затерти» bad-сектора «нулями», тобто змістити пошкоджені блоки. Після цього карта повинна коректно відображатися на пристрої.

Некоректний формат файлової системи або пошкоджена таблиця файлів

Така помилка може виникнути, якщо ви використовували карту в інший файлової системи, наприклад, підключали до комп'ютера або випадково відформатували її. Іноді таке трапляється і в результаті мікрозбоя в системі самого флеш-накопичувача, через якого може пошкодитися файлова таблиця або розмітка карти пам'яті. Цю проблему можна вирішити двома способами.

- Перезавантажте телефон в режимі Recovery і виберіть опцію Whipe cache partition (системне очищення кеша). Так ви очистите вміст карти пам'яті, а смартфон відформатує її в потрібному для нього форматі. Однак з цим способом слід бути обережними: обравши не ту команду, можна втратити всі дані, що зберігаються у внутрішній пам'яті вашого пристрою.

- Якщо боїтеся помилитися, скористайтеся другим способом: відформатуйте флеш-накопичувач за допомогою комп'ютера. Для цього потрібно підключити карту до комп'ютера через картрідер, а потім скористатися однією із спеціалізованих програм для форматування, наприклад, SD Formatter.

Якщо ж жоден з перерахованих способів не допоміг, ймовірно, проблема не в програмному забезпеченні, а в самій карті. Якщо карта пам'яті нова, можливо, вона не підходить конкретно для вашої моделі смартфона. Якщо ж раніше вона справно працювала з цим пристроєм, а тепер перестала, слід звернутися до відділення техпідтримки виробника вашої SD-карти або в спеціалізований ремонтний центр.

Add comment

Security code
Refresh

Additional information