Чи правда, що мозок людини зупиняється в розвитку після 25 років?

Не зовсім. Дослідження показують, що людський мозок досягає свого піку розвитку в 25 років, а потім починається зворотний процес. Правда, це стосується в першу чергу ослаблення пам'яті. Як правило, виникають труднощі з плануванням і запам'ятовуванням. Це підтверджується дослідженням, проведеним американськими психологами Джошуа Хартсхорн і Лорою Жермайн. В експерименті взяли участь більше 48 тисяч чоловік у віці від 10 до 71 року. Учасникам запропонували вирішити близько 30 завдань, в тому числі на словниковий запас і здатність асоціювати послідовність чисел з символами, на розпізнавання емоцій по фотографії, на кругозір, тести на робочу пам'ять, на арифметику, на зіставлення об'єктів і на багато іншого.

Краще за всіх працювати з цифрами і символами вийшло у респондентів віком 19-20 років. Зате в розпізнаванні емоцій і обсязі словникового запасу життєвий досвід взяв гору. Тут молодих перевершили добровольці віком за 40. У якихось завданнях пік мозкової активності припадав на 60-літніх - вони краще справлялися з ними, в якихось - на 50-літніх. Вчені прийшли до висновку, що не можна говорити про те, що мозок досягає свого розвитку в певному віці - різні його здатності можуть проявлятися в різні періоди життя людини. Лікар-невролог інституту мозку людини РАН Надія Королева стверджує, що за певних умов життя з віком мислення людини тільки поліпшується.

Мозок як коньяк: чим старший, тим розумніший. З віком швидкість розумових процесів знижується, але вони компенсуються, якщо людина постійно займається науковою діяльністю. Є багатЧи правда, що мозок людини зупиняється в розвитку після 25 років?о професій, в яких нам необхідно щодня запам'ятовувати велику кількість інформації, мозок завдяки цьому створює нейронні зв'язки, стає більш пластичним. Іноді у 23-25 річного чоловіка, який не показував особливих здібностей в школі, пластичність мозку гірше, ніж у того ж п'ятдесятирічного чоловіка.

Add comment

Security code
Refresh

Additional information