Чи правда, що у лівшів і правшів мозок працює по-різному?

Лівшів і правшів відрізняють не тільки активність півкуль, а й зв'язку між відділами кори головного мозку. «У лівшів, як правило, більше міжпівкульних зв'язків. Існує свого роду прокладка між лівою і правою півкулями.

При цьому про якісь суттєві відмінності в роботі мозку у лівші і правші говорити не можна. «У різних видах діяльності у різних людей мозок працює по-різному, а правші вони або лівші, не має значення. Немає ніяких загальних характеристик, за якими можна сказати, що мозок лівшів працює так, а мозок правшів - інакше.

Багато нейропсихологічні дослідження говорять, що серед обдарованих людей, що мають високі досягнення в науці, є як виражені правші, так і лівші і амбідекстри. Тому поширена думка про те, що лівші набагато більш кмітливі і креативні, ніж правші, є міфом. За словами вчених, відмінності між лівшами і правшами занадто несуттєві, щоб по провідній руці можна було зробити які б то не було висновки про відмінності мозкової діяльності.

Мозок у всіх людей працює по-різному, і різниця між лівшами і правшами на цьому тлі, чесно кажучи, не настільки помітна. Деякі вважають, що теоретично лівші за рахунок того, що у них більш розвинена права півкуля, мають більш образним мисленням, а правші більш раціональні. Але насправді ці функції ніяк не пов'язані з більш сильною рукою. В якійсь мірі лівші залишаються більш гнучкими, тому що їм доводиться вирішувати більш складні завдання в повсякденному житті, пристосовуватися, адаптуватися. Але різниця в мисленні лівшів і правшів значно менше, ніж звикли думати психологи.

Add comment

Security code
Refresh

Additional information