Чи небезпечно залишати зарядку в розетці?

З настанням століття високих технологій практично всі пристрої почали випускатися в комплекті із зарядними пристроями. Це призвело до того, що розетки в квартирах стали використовуватися набагато частіше. З огляду на те, що смартфони досить швидко розряджаються, багато хто не поспішають виймати «зарядку» з розетки. Чи можна так поступати з точки зору технічної безпеки?

Зарядку можна залишати в розетці, навіть якщо вона не підключена до електронного пристрою. Нічого страшного в цьому немає. Ніякої небезпеки це не представляє. Залишати зарядний пристрій в розетці можна навіть вхолосту. Техніка при складанні на це і була розрахована. Тут немає приводу для занепокоєння.

Чи споживає енергію включена в розетку зарядка?

Так, споживає. Але втрати невисокі. За відомостями експерта, в зарядний пристрій встановлений трансформатор, який перетворює стандартну напругу 220В до потрібного рівня. Для зарядки телефону, як правило, використовується напруга приблизно 5В. Майте на увазі, трансформатор працює навіть тоді, коли пристрій не підключений до зарядки. За розрахунками інженерів-електриків, в рік на таке «холосте» споживання витрачається близько 3 кВ / год на рік. Може, це вас і не розорить, але одночасно включені пристрої в квартирі заберуть у вас невелику кількість енергії даремно.

Чи небезпечно залишати зарядку в розетці в грозу?

Небажано. І це стосується не тільки гаджетів. У грозу взагалі краще всю техніку відключити. Не тільки телефони і гаджети. Краще в такий момент вийняти всі пристрої з розетки.

Коли зарядний пристрій нагрівається, це небезпечно?

Нагрівання пристрою при споживанні електроенергією - нормальне явище. Лякатися цього не варто. Якщо ж зарядний пристрій залишається як і раніше гарячим, значить сталася проблема і його краще вийняти з розетки. Зазвичай таке буває в сільській місцевості, де електромережі достатню старі, і не дотримано вимог безпеки при їх установці.

В основному перегріваються зарядки, які апріорі мали якийсь дефект. Такі пристрої краще не залишати надовго, ще краще замінити на нові. Те ж стосується дешевих невідомих екземплярів.

Add comment

Security code
Refresh

Additional information