Чому з віком час біжить швидше?

Час, який показують годинник, і відчуття плину часу - це дві абсолютно різні речі, вони змінюються з різними швидкостями. До такого висновку приходить професор інженерії Адріан Бежан з університету Дьюка в США в статті, опублікованій на порталі Quartz.

Вчений пише, що фізичний час - стійкий, явище, яке можна виміряти. Однак відчуття часу однієї людини не збігається з тим, як його сприймають інші. Сприйняття часу постійно змінюється в залежності від віку людини і того, скільки часу він відпочиває.

Чому?

Бежан пише, ніж старше ми стаємо, тим швидше починає бігти час. Вивчивши дослідження на тему часу, механізмів зору і пізнавальних процесів мозку, автор приходить до висновку, що вся справа в тому, як людина обробляє зорові образи.

З віком у людей відбувається зміна швидкості обробки зорових образів через зміни, які відбуваються в зорі і мозку. Також в подальшому відбувається зміна шляхів передачі інформації. Все це і призводить до відчуття прискорення часу.

Цей ефект пов'язаний з сакадичним рухом очей. Сакади - це швидкі, подібні ривків руху очей, відбуваються одночасно і в одному напрямку кілька разів на секунду. Між сакадами мозок обробляє отриману візуальну інформацію. У дітей ці періоди фіксації короткі - вони отримують багато нових образів, через що їм здається, що час тече повільно. З віком швидкість обробки візуальних образів сповільнюється, створюючи відчуття, що час тече швидше.

На сакади також впливає втома, пише фізик, - вона призводить до пауз у цих рухах очей. Втомлений мозок намагається одночасно побачити образ і осмислити його, але не може ефективно це зробити. На думку автора статті, це є причиною невдачі спортсменів, які занадто виснажили свій організм тренуваннями.

У міру дорослішання з'являється більше нейронних зв'язків, шляхи переміщення інформації стають все більш складними. За словами бігти, вони розгалужуються як дерево, і це зміна також створює ефект прискореного часу.

Можна уповільнити час?

Автор статті говорить, що можна спробувати уповільнити відчуття плину часу. Все, що ми можемо для цього зробити - добре висипатися і вести здоровий спосіб життя.

Чи правда, що мозок людини зупиняється в розвитку після 25 років?

Не зовсім. Дослідження показують, що людський мозок досягає свого піку розвитку в 25 років, а потім починається зворотний процес. Правда, це стосується в першу чергу ослаблення пам'яті. Як правило, виникають труднощі з плануванням і запам'ятовуванням. Це підтверджується дослідженням, проведеним американськими психологами Джошуа Хартсхорн і Лорою Жермайн. В експерименті взяли участь більше 48 тисяч чоловік у віці від 10 до 71 року. Учасникам запропонували вирішити близько 30 завдань, в тому числі на словниковий запас і здатність асоціювати послідовність чисел з символами, на розпізнавання емоцій по фотографії, на кругозір, тести на робочу пам'ять, на арифметику, на зіставлення об'єктів і на багато іншого.

Краще за всіх працювати з цифрами і символами вийшло у респондентів віком 19-20 років. Зате в розпізнаванні емоцій і обсязі словникового запасу життєвий досвід взяв гору. Тут молодих перевершили добровольці віком за 40. У якихось завданнях пік мозкової активності припадав на 60-літніх - вони краще справлялися з ними, в якихось - на 50-літніх. Вчені прийшли до висновку, що не можна говорити про те, що мозок досягає свого розвитку в певному віці - різні його здатності можуть проявлятися в різні періоди життя людини. Лікар-невролог інституту мозку людини РАН Надія Королева стверджує, що за певних умов життя з віком мислення людини тільки поліпшується.

Мозок як коньяк: чим старший, тим розумніший. З віком швидкість розумових процесів знижується, але вони компенсуються, якщо людина постійно займається науковою діяльністю. Є багатЧи правда, що мозок людини зупиняється в розвитку після 25 років?о професій, в яких нам необхідно щодня запам'ятовувати велику кількість інформації, мозок завдяки цьому створює нейронні зв'язки, стає більш пластичним. Іноді у 23-25 річного чоловіка, який не показував особливих здібностей в школі, пластичність мозку гірше, ніж у того ж п'ятдесятирічного чоловіка.

Як визначити, чи підвищений холестерин в крові?

Холестерин - це різновид природних жирних спиртів, яка міститься в клітинних мембранах всіх живих організмів, в тому числі і людей. Велика частина холестерину синтезується самим організмом, менша - потрапляє в нього з продуктами харчування. Холестерин важливий для забезпечення нормальної життєдіяльності - він необхідний для вироблення вітаміну D, різних стероїдних гормонів і жовчних кислот. Однак надлишок холестерину - серйозна проблема, вона може привести до виникнення бляшок в судинах, які ускладнюють кровотік. Тому важливо контролювати рівень холестерину в крові. Далі про те, як визначити, підвищений чи холестерин, і коли слід звертатися до лікаря.

Визначити рівень холестерину в крові можна, здавши аналіз. У поліклініці загальний холестерин так само, як і рівень цукру крові, входить в список аналізів щорічної диспансеризації.

Зрозуміти самостійно з яких-небудь симптомів, що рівень холестерину став підніматися, людина не може. Коли ці симптоми розвиваються, стає вже пізно. Організм має величезні резерви, які можуть адаптувати різні шкідливі фактори. Але, на жаль, ці ресурси закінчуються, і організм виснажується. Тому деякі пацієнти говорять: "я курив 20 років, і все було добре, чому зараз легкі відмовляють?". Неможливо пояснити людям, що вони вперто самі над цим працювали.

Перевіряти рівень холестерину потрібно після досягнення 40 років. Але є і ті, кому слід спостерігатися з більш раннього віку, приблизно, з 30 років. У групі ризику люди з зайвою вагою, діабетики, гіпертоніки, які страждають захворюваннями щитовидної залози, курці. Їм слід більш серйозно стежити за станом холестерину. З 30 років контролювати його повинні також ті, у кого в родині були випадки ранньої смерті від інфарктів, інсультів, тромбозів.

Чи шкодить батареї телефону тривала нічна зарядка?

Зарядка акумуляторів відбувається в кілька етапів. Спочатку батарея заряджається великим струмом і набирає близько 70-80% від своєї робочої ємності.

Потім на доводочному етапі акумулятор добирає ще 20-30%, а величина струму заряду поступово знижується. Перед повним закінченням зарядки величина зарядного струму становить малу величину від свого початкового значення.

Нічна зарядка не шкодить телефону. Як тільки пристрій повністю заряджається, то зарядка великим струмом автоматично припиняється. За батарею можна не переживати. Після повного закінчення заряду акумулятора проводиться його підзарядка невеликим струмом.

Сучасні літій-іонні акумулятори не страждають від пере- або недозаряд і мають пристойний термін експлуатації. Акумулятор мобільного телефону повністю управляє процесом заряду і розряду.

На зорі появи мобільних телефонів існував міф про перезарядку, оскільки була інша технологія виробництва батарей. Літій-іонні акумулятори сьогодні абсолютно адекватно реагують і на короткочасну зарядку, і на тривалу. Їх можна заряджати всю ніч, можна паралельно працювати і заряджати, нічого страшного не станеться. В цілому сьогодні виробники заявляють про 1000 циклів заряду-розряду, після чого батарея починає втрачати ємність. Зазвичай це три роки, що становить середній термін служби мобільного телефону.

Чи правда, що у лівшів і правшів мозок працює по-різному?

Лівшів і правшів відрізняють не тільки активність півкуль, а й зв'язку між відділами кори головного мозку. «У лівшів, як правило, більше міжпівкульних зв'язків. Існує свого роду прокладка між лівою і правою півкулями.

При цьому про якісь суттєві відмінності в роботі мозку у лівші і правші говорити не можна. «У різних видах діяльності у різних людей мозок працює по-різному, а правші вони або лівші, не має значення. Немає ніяких загальних характеристик, за якими можна сказати, що мозок лівшів працює так, а мозок правшів - інакше.

Багато нейропсихологічні дослідження говорять, що серед обдарованих людей, що мають високі досягнення в науці, є як виражені правші, так і лівші і амбідекстри. Тому поширена думка про те, що лівші набагато більш кмітливі і креативні, ніж правші, є міфом. За словами вчених, відмінності між лівшами і правшами занадто несуттєві, щоб по провідній руці можна було зробити які б то не було висновки про відмінності мозкової діяльності.

Мозок у всіх людей працює по-різному, і різниця між лівшами і правшами на цьому тлі, чесно кажучи, не настільки помітна. Деякі вважають, що теоретично лівші за рахунок того, що у них більш розвинена права півкуля, мають більш образним мисленням, а правші більш раціональні. Але насправді ці функції ніяк не пов'язані з більш сильною рукою. В якійсь мірі лівші залишаються більш гнучкими, тому що їм доводиться вирішувати більш складні завдання в повсякденному житті, пристосовуватися, адаптуватися. Але різниця в мисленні лівшів і правшів значно менше, ніж звикли думати психологи.

Чи можна застудитися, перебуваючи під кондиціонером?

З настанням спеки в квартирах і офісах люди активно використовують кондиціонери. Лікарі і мікробіологи попереджають, що кондиціонер не тільки охолоджує повітря, але і піддає організм людини серйозному випробуванню, послаблюючи його імунітет. Чим більше перепад температур, тим важче організму захищати себе. При цьому застудитися, просто посидівши під кондиціонером, не можна. Якщо ви захворіли, то швидше за все, це сталося через низку сформованих факторів.

«Кондиціонер є маркою небезпечної системою. Вперше захворювання, пов'язане з кондиціонерами, було зафіксовано в 1976 році в США у Філадельфії. Збудник захворювання потрапив в систему вентиляції, в результаті цього захворів весь готель, в якому знаходилися делегати конференції Американського легіону. Всі вони захворіли на пневмонію. Крім цього в кондиціонерах, якщо їх не чистити, можуть накопичуватися різні грибки і розмножуватися різні віруси і бактерії. При включенні кондиціонера всі вони можуть потрапляти в повітря. Тому безпечний кондиціонер - це кондиціонер з чистячі і обеззараживающими фільтрами.

Те, що говорять, що можна застудитися під кондиціонером, це міф. Застуда - це завжди інфекція, а холод може просто спровокувати ослаблення імунітету і прискорити розвиток цієї інфекції. Також кондиціонери дуже сушать повітря і в результаті цього слабшає імунітет слизової оболонки носа і верхніх дихальних шляхів. Тому краще використовувати кондиціонери, зволожуючі повітря.

Найбільш небезпечною бактерією, яка широко поширена в системах охолодження повітря, є легіонела. Вона викликає легіонельоз - важке інфекційне захворювання, яке в 15% випадків закінчується смертю. Однак дана різновид пневмонії з побутовими кондиціонерами не пов'язана. До того ж небезпека її може виникнути, за словами експерта, тільки в разі дуже високої концентрації таких бактерій.

Суть в тому, що легіонельоз з побутовими кондиціонерами ніяк не пов'язаний. Він пов'язаний з централізованими системами кондиціонування і водяним охолодженням, так званими coolingtowers. Спалахи легіонельозу зазвичай виникають там, де використовуються охолоджувальні системи, в яких крутиться великий обсяг води. У звичайних вуличних кондиціонерах і автомобільних ніяких легіонел не буває. У таких кондиціонерах можуть накопичуватися різні алергени і гриби. Щоб вони не накопичувалися, їх періодично потрібно чистити, міняти фільтр, інакше у людини можуть розвиватися різні алергічні реакції. А що стосується застуд при різких перепадах температур, коли люди з гарячого повітря заходять в охолоджене приміщення, то вони в першу чергу викликані ослабленням імунітету.

Що таке хостинг?

Слово хостинг є похідним від англійського host (вузол). Найчастіше під цим терміном мають на увазі хостинг сайтів - це коли хтось надає вам «шматочок» сервера (спеціального службового комп'ютера з потрібним ПО і працює практично без участі людини). Цей сервер весь час підключений до мережі (само собою, електричної, ну і інформаційної, тобто до інтернету) і ви можете використовувати виділений вам «шматочок» для розміщення на ньому файлів і бази даних свого сайту.

Тут є багато нюансів і моментів, що впливають на вартість цієї послуги. Все залежить від розміру «шматка» сервера (що виділяються для вас ресурсів), від виду послуги (віртуальний хостинг або віртуальний виділений сервер), ну, і від «крутості» самого «сервака» (іноді доводиться використовувати відразу кілька серверів для розподілу високого навантаження). Ціна, відповідно, може коливатися від півтори сотні рублів і до багатьох тисяч доларів (на місяць).

Є кілька груп, на які можна розбити надаються хостерами послуги з розміщення сайтів. Детальніше ми поговоримо про це трохи нижче, а поки їх просто перерахую:

Віртуальний хостинг - багато (дуже багато) сайтів на одній апаратній одиниці (сервері - службовому комп'ютері). Є обмеження по споживаним ресурсів, але сусіди можуть «штовхатися ліктями». Зате дешево і користуватися дуже просто. Кращі хостинги для сайтів дивіться в цьому рейтингу.

Виділений віртуальний сервер (VPS \ VDS) - сайтів на одному сервері може бути багато, але впливу друг на друга вони вже не повинні надавати. Чуйна дорожче, але набагато складніше, бо вам дають тільки «контейнер», а набивати і налаштовувати ви будете самі (або візьмете кого).

Виділений сервер - ви отримуєте в своє одноосібне розпорядження «всю залізяку». Ніяких сусідів й вся моща сервака тільки ваша. Ціна в цьому випадку залежить від крутизни «залізяки». Ну, а всі налаштування - це ваш головний біль.

Хмарний hosting - вам виділяють ресурс в хмарі, тобто нема на певній апаратній одиниці, а взагалі (в пулі з купою хост-машин видимих як одна хмара). Фішка в тому, що все це можна легко масштабувати без суворої лінійки тарифів (з нуля до нескінченності). Найчастіше оплата стягує тільки за спожитий ресурс.

Колокація - просто привозите свій власний сервер (ящик) в датацентр хостера і його ставлять в стійку (або ще куди), підключать до мережі, інтернету та моніторингу. Все інше як і у звичайного виділеного сервера, але тут ви платите не за оренду сервера, а за оренду місця в серверній.

До сайту знаходиться на такому хостингу прив'язується доменне ім'я (типу 1000ask2.info - цей домен при перевірці виявився вільний) через так звані NS записи (робляться в панелі реєстратора доменів, де ви це ймення прикупили або отримали безкоштовно, наприклад, в Freenom). Поміняєте хостинг - доведеться міняти і NS записи на нові, зате ім'я у сайту залишиться незмінним незважаючи на його фізичний переїзд в інше місце.

Що таке електросамокат?

Зараз вже ніхто не може сказати з упевненістю коли був винайдений перший самокат і як він виглядав, дуже вже давно це було. Але з самого моменту своєї появи самокати постійно вдосконалювалися й ставали кращими. У підсумку, в сучасному світі, ми маємо безліч прекрасних моделей й різновидів цього виду транспорту.

Існує безліч всіляких моделей з різними технічними характеристиками, функціями і можливостями, але перш ніж говорити про деталі варто освятити саму суть електросамокатів, то що робить їх ними.

Людство вже давно б'ється над створенням електромобілів і багато в чому досягло успіхів. Але якщо говорити про автомобілі, то це дуже складна конструкція й до того часу поки створять електромобіль, що задовольняє вимоги багатьох, пройде ще чимало часу. А ось про електричні самокатах, які не є прототипами, а стали повноцінним продуктом можна говорити вже зараз.

Отже, що ж представляє із себе будь-електросамокат. Перш за все, крім самої, класичної, рами - це електродвигун і акумулятор.

Раніше говорити про те, щоб потужний електродвигун працював від маленького акумулятора не доводилося. Були звичайно електронавантажувачі, але маса всіх його батарей була настільки великою, що мало хто замислювався, що таку технологію можна застосувати до самокатів. Зараз же, сучасні електродвигуни споживають мало електроенергії й ідея з електричними самокатами стала не тільки можливою, але і нинішньою реальністю.

Для порівняння можна навести приклад зі звичайним домашнім комп'ютером. Більшість, навіть потужних, електросамокатів споживають набагато менше енергії, ніж сучасний комп'ютер. Ми звичайно ж говоримо про настільний комп'ютер, а не про ноутбук.

Якщо ж говорити про дальності поїздки на одному заряді акумулятора, то скажемо відразу, що міжміські подорожі варто відкласти в сторону. А ось для поїздок на роботу або в школу, для звичайних прогулянок по місту, для пересування на роботі між віддаленими об'єктами або всередині великих складських приміщень електричних самокатів буде цілком достатньо.

Перед тим як перейти до деталей підсумуємо вищесказане.

Сучасні електросамокати не тільки достатньо технологічні для того, щоб по праву називатися окремим видом транспорту, але і дуже економічні. У порівнянні з ними дешевше буде мабуть хіба, що їздити на велосипеді або ходити пішки.

Говорити про всілякі функції, особливості та доповнення існуючих в електричних самокатах можна дуже довго, надто вже багато їх існує. Відзначимо лише деякі з них.

Деякі моделі обладнані сидінням. Дати однозначні рекомендації, що вибрати в даному випадку складно, кожен сам вирішує як йому зручніше, з сидінням або без. Але варто розуміти, що якщо ви плануєте тривалі регулярні поїздки, то воно буде не зайвим, особливо при поїздках з роботи в кінці важкого робочого дня.

Підвіска і колеса грають не малу роль і в залежності від того з якого покриттю ви плануєте пересуватися й ці параметри варто вибрати відповідними. Колеса можуть бути як цільними, так і з надувною камерою всередині. Безкамерні колеса більш жорсткі, але зате не бояться проколів, в той час як колеса з камерою надають м'якості ходу, але не виключено, що іноді вам доведеться їх заклеювати.

Так само на електросамокаті може бути присутня фара. Очевидно, що на цей елемент варто звернути увагу в залежності від того в який час доби ви плануєте використовувати самокат.

Отже, різних особливостей дуже багато, але навіть виходячи з описаних вище зрозуміло, що електричні самокати вже давно перестали бути просто дитячою іграшкою.

Additional information